poniedziałek, 15 października 2012

18. YOU ARE NOT A ROBOT.


"...eksperci przewidują, że w 2030 roku depresja będzie stanowić największe obciążenie i odbije się na naszym zdrowiu w większym stopniu niż choroby serca czy wypadki drogowe" 


   Nadeszła polska złota jesień. Słońce, niewinnie ukrywa swoje promienie między drzewami; bawiąc się przy tym w berka. Opadające liście mienią się w ciepłych odcieniach czerwieni. Jednak... to właśnie w okresie październikowo-listopadowym uskarżamy się na obniżenie nastroju bądź chandrę. Nasze barki są przeciążone masą obowiązków, problemów czy niepotrzebnych kłótni. Dni stają się krótsze. Coraz szybciej robi się widmo, aż w końcu ciemno...
    Nasze społeczeństwo za wszelką cenę, stara się unikać wszelkich negatywnych emocji. Jesteśmy nastawieni, na (jakże naginane) dobre samopoczucie, które w przypadku uaktywnienia naszych słabych stron, prowadzi do krytycznego postrzegania własnej osoby... W dużej mierze, nie mamy nawet co liczyć na przyjaciół, którzy poza swoim słynnym "będzie dobrze", są w stanie dopowiedzieć "nie przejmuj się". Problem nie znika, a stale narasta. Gdzie się podziała przyjacielska empatia?

   Na szczęście ja- nie muszę narzekać, na dodatkowe akcesoria przypięte do swojej twarzy. W szafie nie chowam bowiem żadnych masek. Jeśli jestem zła, wesoła, smutna - pokazuje to; a ten kto będzie chciał to to dostrzeże.
Ostatnio usłyszałam bardzo przykre słowa... Myślałam o nich przez cały czas. Wybrałam się nawet na spacer, ale to nie pomogło w ich zagłuszeniu. Zbierając kasztany, zatęskniłam za beztroskim życiem, pozbawionym wszelkich zmartwień; gdzie będąc maluchem, nikt niczego nie zazdrościł, nie oceniał.

Nigdy nie będę idealna, mogę być jedynie perfekcyjna.blouse: sh   |   coat: atmosphere   |   trousers: bershka   |   shoes: deichmann   |   bag: LYDC   |   necklace: h&m


Artystko - UWIELBIAM CIĘ

5 komentarze:

Justyna pisze...

Torebka <3
2 zdjęcie - mega!

Madeleines fashion show pisze...

Ja się tam zakochałam w 3 ^^

miwj pisze...

Piękne zdjęcia , jestem zachwycona torba :)
zapraszam do mnie : www.miwj.blogspot.com

nasze-nozyce pisze...

Zaniepokoiłaś mnie tą depresją :P chociaż nie ma co się martwić, bo przecież w grudniu koniec świata :D

Śliczne perły! <3

Pozdrawiam,

Ewelina

Anonimowy pisze...

Tak w Grudniu kończy się ROK 2012................pozdrawiam Tata

Prześlij komentarz